Vidinis Resursas
Erdvė, skirta pažinti, ugdyti ir įgalinti kiekvieno vidinius resursus

Pasisveikinimas ir pasidalinimas pirmosiomis motinystės pamokomis

Skaityti toliau »

Kaip užmegsti tikrą ir nuoširdų ryšį su kitu žmogumi?

Ši istorija mane išmokė vieno labai svarbaus dalyko: visi žmonės nori būti išgirsti ir suprasti.

Tačiau, kai pradedi to siekti sąmoningai, supranti, kad iš tikrųjų išklausyti ir išgirsti kitą žmogų nėra taip lengva. Tam reikia tikrai nuoširdžiai norėti išgirsti kitą, nuoširdžiai susidomėti "O kas slypi už to, ką jis sako?", atsiriboti nuo savo asmeninės patirties ir suvokimo, nepriimti sakomų žodžių reikšmės tiesiogiai, "įjungti" visus įmanomus savo empatijos pajėgumus ir iš tikrųjų pajausti, ką tas žmogus jaučia.

Ir to visiškai užtenka norint užmegzti ryšį. Mums nebūtinai reikia ką nors pasakyti po to, kai jis baigia kalbėti, jei tikrai jį išgirdome. Nors dažniausiai reikalingiausi žodžiai ateina patys, kai mes tikrai pajuntame, išgirstame ir suprantame, kaip tas žmogus jaučiasi ir ką jis norėtų išgirsti iš mūsų.

Tačiau mes, žmonės, esame įpratę duoti patarimus, pertraukti kalbantįjį ir pasakyti savo nuomonę, arba, kol kalbėtojas kalba, tuo metu galvoti, ką pasakysim toliau. Klausymasis yra įgūdis ir, kaip kiekvienas įgūdis, kurį norime išsiugdyti, reikalauja įdėti nuoseklių ir sąmoningų pastangų.

Skaityti toliau »

Paprastas, bet svarbus įprotis, kuris padeda pasiekti daugiau

“Motyvacija yra tai, kas mums padeda pradėti. Įpročiai yra tai, kas padeda nesustoti ir pastoviai judėti į priekį.” – Jim Rohn

Mes galime augti kiekvieną mielą dieną. Galime augti intelektualiai – tapdami išmintingesni, sumanesni, išradingesni. Galime augti emocionaliai – tapdami mažiau reaguojantys ir mažiau susitapatinantys su kylančiomis emocijomis. Galime augti fiziškai – tapdami lankstesni, stipresni, ištvermingesni, sveikesni. Galime augti socialiai – tapdami labiau supratingi, atjaučiantys, empatiški. Galime augti dvasiškai – tapdami labiau priimantys. Galime augti finansiškai – tapdami vis išmintingesni savo sprendimuose. Ir taip toliau.

Tačiau yra šis tas, ką mes labai dažnai pamirštame, galvojant apie savo augimą. Mes pamirštame kaip yra svarbu matuoti savo augimą.

Skaityti toliau »

Populiariausi būdai švaistyti savo dieną

Kai pradėjau dirbti sau, susidūriau su dauguma šių būdų švaistyti savo laiką. Nes labai patogu nepastebėti savo neigiamų įpročių, kai niekas nebagsnoja pirštu iš nugaros – ką ir kaip turėčiau daryti kitaip. Tačiau, kadangi tikrai nuoširdžiai norėjau judėti į priekį, norėjau mėgautis procesu ir džiaugtis norimais rezultatais, turėjau atkreipti dėmesį į neigiamus savo įpročius ir išmokti juos keisti. Man vis dar pasitaiko tokių dienų, kai pagaunu save susiduriant su šiais įpročiais. Tačiau graužimąsis dėl to tikrai niekur nenuveda. Kiekvieną vakarą aš tiesiog peržiūriu savo dieną ir paklausiu savęs – kur strigau, kam iššvaisčiau daugiausiai savo laiko ir kitą dieną darau kitaip.

Skaityti toliau »

11 paprastų žingsnelių, kaip sumažinti stresą darbe

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai tempas yra didžiulis, labai svarbu išmokti neskubėti. Niekam nėra paslaptis, kad skubėjimas sukelia stresą, o užsitęsęs stresas gali būti labai žalingas sveikatai. Daugiausiai streso patiriame dėl darbinių situacijų, todėl šį kartą pasiūlysiu būdus, padedančius sumažinti stresą dirbant.

Šiame tekste pateikiu iš ko atpažinti, kad tu arba tavo artimas žmogus patiria stresą darbe ir 11 veiksmingų strategijų kaip jį sumažinti.

Skaityti toliau »

35 sėkmingų žmonių mąstymo paslaptys

Prieš keletą metų man pasisakė atrasti David J. Schwartz knygą 'The Magic of Thinking Big' kaip tik tuo laikotarpiu, kai labiausiai jos reikėjo. Dirbau nemėgiamą darbą, o negatyvios mintys jau buvo tapusios kasdienybe. Tačiau viduje kažkas neleido patikėti, kad taip ir turi būti. Juk aplinkui matau, kad yra sėkmingų žmonių, kurie, atrodo, nedaug kuo skiriasi nuo manęs, bet kažkodėl, susidurdami su tais pačiais iššūkiais savo gyvenime, pasiekia daug daugiau nei aš tame etape.

Tad kuo gi tie sėkmingi žmonės skiriasi nuo manęs? Nenustojau klausti savęs, kol į rankas gavau David J. Schwartz knygą.

Dalinuosi 35 sėkmingų žmonių mąstymo modeliais, pasiūlytais "Magic of Thinking Big" knygoje, kurie turi stiprią galią įkvėpti keisti požiūrį į esamą situaciją.

Skaityti toliau »

5 būdai pasirinkti veiklą, kad ji derėtų su tavo prigimtimi

Jau eilę metų dirbi tame pačiame darbe ir nebejauti vidinio džiaugsmo? Vis keiti darbą po darbo ir neatrandi to, kuris tave iš tikrųjų džiugintų? Ką tik baigei studijas ir nežinai, ką nori daryti toliau?

Atrasti darbą, kuris teiktų ne tik saugumą ir finansinį užtiktintumą, bet ir vidinį pasitenkinimą, suteiktų aukštesnę prasmę, kartais yra išties nelengva užduotis. Tad, kas gi yra tie aspektai, kuriems reikėtų skirti dėmesio renkantis veiklą, kad ji visapusiškai derėtų su tavo prigimtimi?

Šiame straipsnyje dalinuosi savo patikrintais atradimais.

Skaityti toliau »

Trūksta motyvacijos? Štai 30 paprastų savimotyvacijos būdų, kurie padės ją sugrąžinti [2 dalis]

Motyvacija yra tarsi augalas. Norint, kad jis augtų mūsų aplinkoje, reikia jį nuolat laistyti ir prižiūrėti. O sąmoningumą skatinančios priemonės yra geriausia jo priežiūros sistema. Neleiskime, kad mūsų motyvacija nuvystų kaip tas užmirštas palaistyti augalas. Geriau prisnūdusią motyvaciją priimkime kaip ženklą sąmoningumui ugdyti.

(Šioje dalyje tęsiu idėjų sąrašą kaip pabudinti ir išlaikyti savo motyvaciją.)

Skaityti toliau »