Vidinis Resursas
Erdvė, skirta pažinti, ugdyti ir įgalinti kiekvieno vidinius resursus

35 sėkmingų žmonių mąstymo paslaptys

Prieš keletą metų man labai pasisakė, kad į mano rankas pakliuvo David J. Schwartz knyga "The Magic of Thinking Big" (liet.vert. Magija mąstyti didžiai). Ją atradau kaip tik tuo laikotarpiu, kai labiausiai jos reikėjo. Dirbau nemėgiamą darbą, o negatyvios mintys jau buvo tapusios kasdienybe. Tačiau viduje kažkas neleido patikėti, kad taip ir turi būti. Juk aplinkui matau, kad yra sėkmingų žmonių, kurie, atrodo, nedaug kuo skiriasi nuo manęs, bet kažkodėl, susidurdami su tais pačiais iššūkiais savo gyvenime, pasiekia daug daugiau nei aš tame etape.

Tad kuo gi tie sėkmingi žmonės skiriasi nuo manęs? Nenustojau klausti savęs, kol į rankas gavau David J. Schwartz knygą su tuo metu labiausiai reikiamu atsakymu.

Atsakymas paprastas – sėkmingi žmonės nuo mažiau sėkmingų žmonių skiriasi tik savo požiūriu ir mąstymo modeliais.

Gera žinia ta, kad savo požiūrį ir mąstymą renkamės mes patys ir niekas daugiau. Tad kodėl rinktis tuos požiūrio kampus, kurie mums yra nenaudingi?

Dalinuosi 35 sėkmingų žmonių mąstymo modeliais, pasiūlytais "Magic of Thinking Big" knygoje, kurie turi stiprią galią įkvėpti keisti požiūrį į esamą situaciją.

1: Mes visi esame, daugiau negu sau pripažįstame, mąstymo modelių, kurie mus supa, rezultatas. Todėl labai svarbu sąmoningai matyti, ne tik kaip mes patys mąstome, bet ir, kaip mąstantys žmonės mus supa.


2: Sėkmė reikšia laisvę, laisvę nuo baimių, nerimo, nesėkmių, nusivylimo.


3: "Tikėk, tvirtai tikėk, kad tu gali pajudinti kalną, ir tu tikrai jį pajudinsi. Nedaug žmonių tuo tiki. Taigi rezultatas toks, kad nedaug žmonių ir pajudina kalną." – David J. Schwartz.


4: Žinojimas, kaip pasiekti norimą dalyką, ateina žmogui, kuris tiki, kad gali tai pasiekti.


5: Įdomu tai, kad didelės idėjos ir dideli planai dažnai nėra nė kiek sunkiau įgyvendinamos, negu mažos idėjos ir planai.


6: "Nėra jokių ribų tam, ką tu gali išmokti, jeigu matai save tarsi mokslininką savo nuosavoje laboratorijoje." – David J. Schwartz.


7: Žmogus, turintis tinkamą požiūrį ir tik vieną ranką visada pasieks daugiau nei žmogus, turintis dvi rankas, bet netinkamą požiūrį. Gyvas įrodymas yra Nick Vujicic, kuris, neturėdamas nei rankų, nei kojų, yra vienas populiariausių motyvacijos lektorių pasaulyje, turi nuostabią šeimą su dviem gražiais vaikais ir spinduliuoja įkvėpimą.


8: Kalbėjimas apie savo blogą savijautą ar sveikatą yra labai blogas įprotis. Aplinkiniams baisiai nuobodu klausytis apie tai, kas negerai su tavimi. Sėkmingi žmonės niekada nekalba apie tai, kur jie blogai jaučiasi. Jie kalba tai, kas įkvepia kitus žmonės, o visa kita išsisprendžia patys.


9: "Geriau nustok nerimauti dėl savo sveikatos. Buvimas dėkingu už tai, ką jau turi sveiko, yra geriausia vakcina pasaulyje nuo visų negalavimų. " – David J. Schwartz.


10: "Mes labai dažnai nuvertiname savo mąstymo galią. Būtent dėl to pernelyg greitai pasiduodame. Nes tik pasinaudodami savo didingo mąstymo galia galime įveikti visokius iškylančius iššūkius." – David J. Schwartz.


11: Kas tikrai svarbu, tai ne koks tavo intelekto koeficientas, o kiek tu panaudoji to, ką jau turi. Mąstymas, kuris veda tave per tavo intelektą yra daug svarbesnis, nei pats intelekto kiekis. Ne pačios smegenys, o tai, kaip mes jas valdome, turi didžiausią įtaką mūsų sėkmei.


12: David Schwartz savo koučingo praktikoje bendravo su šimtais vadovų. Į klausimą, kas lemia naujo darbuotojo pasirinkimą, atsakymas buvo vieningas iš visų vadovų: "Kandus, negatyvus, pesimistiškas, depresyvus požiūris daug labiau nei nepakankami gabumai yra pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nepraeina darbo pokalbių į norimas pozicijas."


13: Ko įmonės nori savo aplinkoje, tai žmonės, kurie gali spręsti problemas, kurie sugalvoja naujas idėjas, jų ieško. Žmonės, kurie svajoja ir randa būdus, kaip tas svajones paversti praktiniu pritaikymu.


14: Niekada nenuvertink savęs. Koncentruokis į savo stiprybes. Visi mes turime tai, ką sugebame geriausiai. Atrask savo stipriausius talentus. Ir atmink: ne tai, kiek intelekto ar žinių tu turi, o tai kaip ir kiek to panaudoji, lemia tavo sėkmę.


15: Žmonės netampa sėkmingi vien dėl to, kad jiems tiesiog pasiseka. Pasiseka tik tada, kai mes darome ir įvaldome tuos mąstymo principus, kurie mus atveda į sėkmę.


16: Baimė yra sėkmės priešas numeris vienas. Baimė stabdo mus nuo galimybių išnaudojimo. Baimė sukausto mūsų gyvybingumą. Baimė netgi fiziškai mus susargdina. Baimė uždaro mūsų burnas, kai mes norime kalbėti. Veiksmas įveikia baimę.


17: Prieš einant miegoti atsimink dalykus ir mintis, kurios tave įkvėpė tą dieną. Apgalvok viską, už ką esi dėkingas šiandien. Atsimink visa gerą, ką matei šiandien: žmonėse, situacijose, žodžiuose, veiksmuose. Išvardink mintyse priežastis, kodėl esi dėkingas savo gyvenimui.


18: Kad pradėtum mąstyti pasitikinčiai, vaidink, kad jau pasitiki. Psichologai, remdamiesi moksliniais tyrimais mums sako, kad norėdami pakeisti savo požiūrį, mes pirmiausia turime pakeisti savo fizinius veiksmus. Pavyzdžiui, tau labiau norisi šypsotis, kai tu iš tiesų pradedi šypsotis. Tu jautiesi daug labiau pasitikintis, kai stovi tiesiai, nei kai susikūprinęs.


19: Mokykis užmegsti akių kontaktą. Iš to, kaip žmogus naudoja savo žvilgsnį, gali pasakyti labai daug apie jį.


20: Sėkmingi žmonės yra pozityvaus mąstymo, vizijos turėjimo, optimistinių paveikslų kūrimo specialistai, tiek savo, tiek kitų galvose. Kad mąstytume kaip sėkmingi žmonės, mes turime naudoti žodžius ir frazes, kurios kuria didelius, pozityvius mentalinius paveikslus žmonių galvose.


21: Sėkmingi žmonės nuolat mato kitų talentus. Jie nuolat sako komplimentus kitiems už tai. Matyk kituose, kas tave žavi, o ne nervina. Sakyk kitiems komplimentus dėl jų išvaizdos, dėl jų darbo, pasiekimų ar šeimos.


22: Sėkmingi žmonės treniruoja save matyti ne tik tai, kas yra jau gerai, bet ir tai, kas gali būti. Matyk potencialą kituose, situacijose ir savyje.


23: Vietoje to, kad klaustum "Kokios naudos aš galiu gauti?", klausk savęs "Ką aš galiu padaryti dar, kad sukurčiau daugiau vertės šiai įmonei, kurioje dirbu, žmonėms, savo šeimai?" Ieškok idėjų tame ir sukurk daugiau vertės dalykuose aplink save.


24: Kad ir kokioj situacijoj bebūtum, nuolat klausk savęs "Kaip aš galiu sukurti dar daugiau vertės šiandien – darbe, pasauliui, kitiems?"


25: Vizualizuok save ne tik koks tu esi, bet ir koks gali būti.


26: Naudok sėkmingų žmonių žodyną. Naudok didžius, šviesius ir džiaugsmingus žodžius. Naudok žodžius, kurie žada laimėjimus, viltį, laimę, malonumą.


27: Nenuvertink savęs. Tiesa ta, kad nėra geriausio būdo padaryti kažką. Nėra geriausio būdo dekoruoti namus, parduoti, užauginti vaiką, iškepti pyragą. Yra tiek gerų būdų, kiek yra kūrybingų protų.


28: Būk eksperimentuojantis žmogus. Nuolat laužyk savo nusistovėjusią rutiną. Išbandyk naujas knygas, naujas aplinkas, naujus draugus, naujus hobius.


29: "Aš galiu dar geriau" filosofija sukuria magiją. Kai savęs klausi "Kaip galiu padaryti dar geriau šioje situacijoje?", tavo kūrybinės galios įsijungia ir atranda naujus būdus, kaip tai, ką darai, gali padaryti dar geriau.


30: Tai, kaip mes vaikštome, irgi įtakoja mūsų požiūrį. Davidas Schwartz savo knygoje siūlo naudoti 25 % greitesnio ėjimo techniką, padedančią labiau pasitikėti savimi. Atlošk pečius atgal, pakelk savo galvą, judėk į priekį šiek tiek greičiau nei įprasta ir jausk kaip pasitikėjimo savimi jausmas kyla.


31: Matyk, ką žmonės duoda tau gero. Būk dėkingas už tai. Dažniau sakyk ačiū.


32: Plačiai šypsokis ir stebėk, kaip tau norisi šypsotis vis daugiau ir daugiau.


33: Būk entuziastingas. Įkvėpk kitus, kai jie jaučiasi nepasitikintys ar nusivylę. Tik savo entuziazmu galime sukurti daugiau vilties ir šviesos savo aplinkoje.


34: Kai mes elgiamės taip, kaip žinome, kad yra neteisinga, nutinka du dalykai. Pirma, mes jaučiame kaltę, o tas kaltės jausmas suvalgo visą mūsų pasitikėjimą. Antra, kiti žmonės, anksčiau ar vėliau supras tai, kad elgiamės neteisingai ir praras pasitikėjimą mumis. Elgtis neteisingai neapsimoka. Daryk tik tai, kas jauti, kad yra teisinga.


35: Sėkmingi žmonės pritaiko tai, ką jie išmoksta ir sužino, kad jiems yra naudinga.


Kuris mąstymo modelis tave labiausiai įkvėpė? Pasirink bent vieną, naudok jį bent 30 dienų ir stebėk kaip tavo gyvenimas keičiasi, viduje atsiranda daugiau vidinės laisvės kurti, veikti ir gyventi, o aplinkoje randasi vis daugiau žmonių, norinčių bendrauti, kurti kartu.