Efektyvus užduočių ir projektų prioretizavimo metodas

Large

Ar būna tau taip, kad galvoje sukasi mažiausiai penkios idėjos, kurias degi noru įgyvendinti, tačiau negali apsispręsti nuo kurios pradėti? Arba pradedi įgyvendinti visas idėjas iš karto vienu metu, bet galiausiai, iš per didelio chaoso neužbaigi nei vienos? O gal pradedi daryti vieną, bet nuolat galvoji apie kitas idėjas ir taip blaškydamasis nejauti džiaugsmo darant tai, ką pasirinkai daryti? Taip nutinka, kai nepasveriame svarbiausių elementų, įsivertinant projekto ar užduoties svarbumą esamo laiko, aplinkybių ir asmeninių prioritetų atžvilgiu. Tam išspręsti yra tikrai efektyvių ir puikiai veikančių metodų, iš kurių vienu dalinuosi čia.

Nusprendžiau pasidalinti savo mėgstamiausiu prioretizavimo įrankiu, kadangi pastaruoju metu, koučingo sesijose vis dažniau tenka susidurti su aktyviais žmonėmis, kurie turi daug idėjų, tačiau nenusprendžia nuo ko pradėti, kurių idėjų imtis. Labai svarbu suprasti, kodėl kyla noras daryti vieną ar kitą idėją, ir kaip ji dera su tavo asmenine vizija, kad pasirinktas projektas greitai neatsibostų. Įsitikinau, kad šis įrankis veikia ne tik man asmeniškai, bet ir kitiems. Tikiu, kad yra daugiau žmonių, kuriems pravers šis metodas.

CARVER metodas yra plačiai naudojamas verslo pasaulyje, taip pat tarp žmonių, kurie siekia efektyvumo. Šis metodas buvo sukurtas Amerikos kariuomenės, kurio tikslas buvo padėti jiems išsirinkti puolimui tinkamiausią kryptį. Kariuomenė naudojo šį įrankį apskaičiuoti kuris taikinys yra tinkamiausias puolimui. Pagrindinis šios matricos tikslas buvo, užtikrinti, kad naudojami resursai būtų kiek įmanoma efektyvesni (šaltinis: Vikipedija ). Taigi, sukurtas ir praktiškai pritaikytas kariuomenėje, šiuo metu jis yra plačiai naudojamas ir labai praverčia norint išsirinkti svarbiausią užduotį ar projektą. Man šis metodas labiausiai patinka dėl to, kad padeda įsisamoninti ir suprasti pasirinkimą per svarbiausių elementų prizmę. Atlikus šią užduotį, supranti kodėl vienas ar kitas projektas yra šiuo metu tinkamiausias įgyvendinti. Supratus tai, lengviau pradėti pasirinktą projektą ar užduotį, lieka daugiau energijos jam įgyvendinti, kadangi nebereikia jos eikvoti abejonėms ar teisingai pasirinkai.

Šis metodas naudingas, norint atsakyti į šiuos klausimus:

  • Kaip suprioretizuoti savo darbų sąrašą?

  • Kaip teisingai nuspręsti kuriuos darbus reikia atlikti pirmiausia, o kurių galima visiškai atsisakyti?

  • Tinka taikant ne tik savaitės ar dienos darbų sąrašui, bet ir ilgalaikiams projektams.

Nors tikrai realu vienu metu įgyvendinti daugiau nei vieną projektą, dažnai efektyviau nuspręsti koncentruotis į vieną projektą ir jį įgyvendinti iki išsikelto termino ir tik tada imtis kito projekto. CARVER metodas padeda išsirinkti ir nuspręsti į kurį projektą geriausia koncentruotis pirmiausia. Asmeniniams projektams labiausiai tinka „90 dienų taisyklė“. Apie šią taisyklę planuoju parašyti vėliau.

Detalesnį metodo aprašymą, galite atsisiųsti čia >>

Prenumerata

Tik Vidinio Resurso VIP nariai gauna šviežiausią informaciją tiesiai į savo pašto dėžutę ir kitus vertingus įrankius augimui. + Užsiregistravus iš karto gausi DOVANĄ – įpročių lavinimui subalansuotą savistabos įrankį. Prisijunk!

Pasidalink savo mintimis komentaruose

Būtina laikytis etikos taisyklių, nedėti reklaminių nuorodų ir gerbti visus skaitytojus. Ačiū.

Daugiau straipsnių