Vidinis Resursas
Erdvė, skirta pažinti, ugdyti ir įgalinti kiekvieno vidinius resursus

Paprastas, bet svarbus įprotis, kuris padeda pasiekti daugiau


“Motyvacija yra tai, kas mums padeda pradėti. Įpročiai yra tai, kas padeda nesustoti ir pastoviai judėti į priekį.” – Jim Rohn


Kai buvau vaikas man labai patiko matuoti savo ūgį. Tėvai leido žaliu flomasteriu ant durų staktos žymėtis kiek centimetrų paaugau per savaitę. Aš visada apsidžiaugdavau net menkiausiu brūkšnio kilstelėjimu į viršų ir kruopščiai užfiksuodavau net ir kelių milimetrų pokytį. Norėjau paaugti vis daugiau ir daugiau, todėl mane visai nesunku būdavo užmotyvuoti suvalgyti daugiau daržovių, kai pasakydavo, kad taip užaugsiu greičiau. Tačiau vieną dieną, supratau, kad daugiau nebeaugsiu, nes pasiekiau savo augimo limitą. Man asmeniškai tai buvo gana liūdna žinia, nes man labai patiko augti ir matyti savo augimo progresą. Tačiau taip jau yra, mes visi kažkuriuo etapu pasiekiame savo ūgio limitą ir nustojame augti.

Gera naujiena yra ta, kad net kai nustojame augti į ūgį, mes galime toliau augti kitokiais būdais, kiekvieną mielą dieną. Galime augti intelektualiai – tapdami išmintingesni, sumanesni, išradingesni. Galime augti emocionaliai – tapdami mažiau reaguojantys ir mažiau susitapatinantys su kylančiomis emocijomis. Galime augti fiziškai – tapdami lankstesni, stipresni, ištvermingesni, sveikesni. Galime augti socialiai – tapdami labiau supratingi, atjaučiantys, empatiški. Galime augti dvasiškai – tapdami labiau priimantys. Galime augti finansiškai – tapdami vis išmintingesni savo sprendimuose. Ir taip toliau.

Tačiau yra šis tas, ką mes labai dažnai pamirštame, galvojant apie savo augimą. Mes pamirštame kaip yra svarbu matuoti savo augimą. Visai taip pat, kaip ir vaikystėje, žymėdami savo ūgio pokyčius ant sienos, taip ir dabar, siekiant augimo bet kokioje kitoje srityje, mes turime reguliariai žymėtis savo progresą. Ir tai sakau ne tik remiantis savo asmenine patirtimi, radau keletą įdomių tyrimų, pagal kurių rezultatus įrodyta, kad žmonės būna daug laimingesni, jaučiasi klestintys ir daug labiau patenkinti savimi, kai mato progresą siekiant savo tikslų.

Kuo natūralesnis mums tampa įprotis pasižymėti savo augimo pokyčius, tuo mes geriau suprantame kaip mums geriausia augti ir to pasekoje, mes augame greičiau ir daug daug tvirčiau.

Kaip matuoti savo augimą?

1: Pirmiausia svarbu suvokti, kokiose srityse nori augti.

  • Kas šiame etape tau svarbiausia: Tarpusavio santykiai? Tavo sveikata? Fizinis aktyvumas? Karjera? Tavo efektyvumas darbe? Dvasinė pusiausvyra? O gal visos sritys yra svarbios ir kiek apleistos?

  • Kaip šiose srityse yra dabar? Kuo esi patenkintas? O kur labiausiai stringi?

2: Apsibrėžus augimo sritis, svarbu suvokti kaip nori augti.

Kartais, pasižiūrėjus atidžiau, gali pamatyti, kad ne tiek daug trūksta iki norimo augimo rezultato toje srityje. Galbūt jaustumeisi sveikesnis, jei kasdien padarytum 10 minučių mankštą ir suvalgytum žalių salotų porciją? O galbūt tavo santykiai taptų geresni, jeigu taptum atidesnis savo artimiesiems ir pradėtum mokytis nuoširdžiai klausytis? O galbūt tu jaustumeisi daug efektyvesnis, jeigu kasdien, dienos pabaigoje, pasidarytum savo dienos 10-ties minučių apžvalgą? Juk iš tiesų, kaip išminčius Lao Dzė yra pasakęs: “1000 mylių kelionė prasideda nuo 1 žingsnio”.

  • Taigi, kokius įgūdžius šiose srityse norėtum išsiugdyti per artimiausius 3 mėnesius?

3: Įsivertinti, kiek ir kokių veiksmų reikia įdėti, kad galėtum augti tiek kiek nori užaugti.


“Tik užsibrėžti savo tikslus neužtenka. Tu turi imtis veiksmų ir tuomet sistemingai matuoti savo progresą”. – Michael S. Hyatt rašytojas, lektorius, verslininkas.


4: Nuspręsti, kaip matuosi tuos veiksmus. Tai reiškia išsikelti konkrečias metrikas, kurios bus tavo augimo progreso gairės.

Esu susikūrusi super patogią metrikų formą, kurią gali atsispausdinti, užsipildyti pagal save ir pradėti matuoti sau svarbiausius įpročius jau dabar. Taip pat šalia jos pateikiu savo asmeninį pavyzdį, kaip išsikeliu ir matuoju savo įpročius, kad būtų aiškiau kaip tai veikia. Tačiau jais dalinuosi tik su Vidinio Resurso VIP prenumeratoriais. Jeigu nori gauti šį įpročių lavinimui skirtą įrankį ir daugiau vertingų dalykų, kurie pasiekiami tik Vidinio Resursurso vidiniam ratui, kviečiu prisijungti >>


“20 metų nuo dabar tu būsi labiau nusivylęs dalykais, kurių tu neišbandei, negu dalykais, kuriuos darei. Taigi pakelk savo inkarą. Išplauk iš saugos uosto. Pagauk savo burėmis vėją. Tyrinėk. Svajok. Atrask”. – Mark Twain